Programın Tanıtımı
Arabuluculuk, Hukuk sistemi gelişmiş ülkelerde yaygın olarak kullanılan bir "Alternatif Uyuşmazlık Çözüm" yöntemidir. Sistematik teknikler uygulayarak, görüşme ve müzakerelerde bulunmak amacıyla tarafları bir araya getiren, onların birbirlerini anlamalarını ve bu suretle çözümlerini kendilerinin üretmesini sağlamak için aralarında iletişim sürecinin kurulmasını gerçekleştiren, uzmanlık eğitimi almış olan tarafsız ve bağımsız bir üçüncü kişinin katılımıyla ve ihtiyarî olarak yürütülen uyuşmazlık çözüm yöntemidir.

Programın Amacı
Bu program ile katılımcılara, iletişim becerilerinin, müzakere ve uyuşmazlık çözüm yöntemlerinin, psikoloji, diğer teorik ve pratik bilgiler ile arabuluculuğun yerine getirilmesi için gerekli olan bilgi ve becerilerin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Programın Süresi
84 Saat (68 Saat Teori - 16 Saat Uygulama)

Ders Programı
Eğitim konu başlıkları yönetmelikte belirtilmiş olmak ile birlikte, Eğitim Programımız 02 Haziran 2018 Tarihli 30439 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği” gereğince hazırlanmıştır.

Program Detayları​
Arabuluculuk Nedir?
Arabuluculuk Mevzuatı
Arabuluculuğun Temel İlkeleri
Arabuluculuk Aşamaları
- Hazırlık Aşaması​
- Başlangıç Aşaması
- İnceleme Aşaması
- Müzakere Aşaması
- Sonuç / Anlaşma Aşaması
Arabuluculuk Etiği
Arabulucu Kimdir?
Çatışma Teorisi
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
Uygulama Çalışmaları

Kimler Katılabilir?
Arabuluculuk eğitimi, Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra herhangi bir meslekte en az beş yıllık mesleki kıdem kazanmış kişiler tarafından alınabilir.


Banka Hesap Bilgileri
Altınbaş Üniversitesi 
DENİZBANK / İstanbul Kurumsal
Iban: TR65 0013 4000 0096 8131 9000 05

Bilgi ve Kayıt için:          
0212 604 01 00 / 2525
sem@altinbas.edu.tr

Programa kayıt olmak için ücretin ödenmiş ve dekontun sem@altinbas.edu.tr adresine iletilmiş olması gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır. Faturalar katılımcıların belirttikleri e-mail adreslerine gönderilecektir.

Katılımcının ödemeyi gerçekleştirmesi ve eğitime kaydını yapması sonrasında muhtelif nedenlerle kaydını iptal ettirmek istemesi durumunda ilk 7 gün içerisinde eğitim ücretinin tamamı iade edilecektir. Eğitimde 3 iş günü kala eğitim ücretinin %50'si kesilerek ücret iadesi yapılacaktır. Daha sonra yapılacak kayıt iptallerinde ücret iadesi yapılmayacaktır. Katılımcı bu şartı peşinen kabul ettiğini gayrikabili rücu beyan ve taahhüt eder.

18 Şub

18 Şub 2019 - 10 Mar 2019
Hafta içi: 13:00-21:00 / H.sonu: 10:00-19:00

Eğitim Ücreti:

2.200,00 ₺

Eğitim Yeri:

Akademi Consensus Mansuroğlu Mh., 295/2 Sk. No:1/B Ege Sun Plaza Bayraklı/İZMİR

Loading...