Ali Perret ile Yurt Dışı Müzik Okullarına Hazırlık 1. Dönem
(Caz ve modern müzik)

Bir çok genç müzisyeni yetiştirmiş, öğrencileri yurt dışında burslar ve ödüller kazanmış olan ünlü caz sanatçısı, kompozitör, piyanist ve eğitmen Ali Perret ile devam ediyor. Eğitim Ali Perret önderliğinde, öğrencilerin yurt dışı (Caz ve Modern müzik) okullarına hazırlanması sağlanacaktır. 

  • Seviye belirleme mülakat tarihi: Tarih belirlendiğinde bilgi iletilecektir.
  • Program 2 dönemden oluşur.

 

10 Hafta, 2 saat/hafta, Toplam 20 saat, Pazartesi günleri 17:00

Caz Teori 45 dak./hafta, Kulak Eğitimi 45 dak./hafta, bire bir özel enstrüman dersi 30 dak./hafta (Caz Teori ve özel piyano dersleri Ali Perret tarafından verilir. Kulak eğitimi, Ali Perret’nin uyguladığı eğitim içeriğine uygun olarak eğitmen tarafından verilecek, özel bire bir vokal ve enstrüman dersleri için sektörün önde gelen müzisyenleri programda eğitmen olarak yer alacaktır.

Ali Perret 
https://www.aliperret.com/

Brookly, New York doğumlu Ali Perret İstanbul Devlet Konservatuarına devam ettiği yıllar (1970-1980) boyunca İlhan Usmanbaş ile kompozisyon, Selman Ada ile piyano çalıştı. 1983 yılında Berklee College of Music’den piyano, caz müziği besteleme ve düzenleme bölümlerinden şeref derecesiyle mezun oldu. Bu dönem içerisinde Herb Pomeroy, Michael Gibbs, Ray Santisi vb. gibi isimler ile çalıştı. "Istanbul Jazz Quartet" (1985-90, akustik caz), "acid-trippin" (1995-2003, new funk, elektronik caz), "Mingus-Trippin" (2000), "Free'key trio "(2004), "Zero Generation"(çağdaş dans müziği 2005), "Nonetonal Quartet " (2008), "Schalterego-“kaka;phonia" (elektro-akustik 2009), "H-factor " (elektro-akustik caz) gerçekleştirdiği projeler ve kurduğu müzik gruplarındandır. Ali Perret, çağdaş orkestrasyon müziği, elektro-akustik müzik grupları, çağdaş Big-Band müziği, çağdaş elektronik müzik, elektronik kulüp müziği gibi değişik stillerde ve konseptlerde müzik yazmayı ve çalmayı seviyor. 

Ali Perret, farklı disiplinlerden sanatçılar ile ortak projeler gerçekleştiriyor. Bugüne kadar Amerika, Avrupa, Avustralya ve Türkiye’de çalışmalar gerçekleştirdi. Birlikte çalıştığı sanatçılar arasında Craig Harris, Ricky Ford, Lawrence Butch Morris, Ira Coleman, Thurman Barker, Hans Ulrik Jensen, Carla Cook, Francis Bourec, Arto Tunçboyacı, Erkan Oğur, Hüseyin Alptekin, Can Yücel, Tuncel Kurtiz yer alıyor. 

Ali Perret İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü kurucularından olup uzun dönem bölüm başkanlığı yapmış ve birçok genç müzisyeni yetiştirmiştir. Dünyaca ünlü duduk ustası Suren Asatryan, Yunan’lı kontrabascı Apostolos Sideris, Şam asıllı perküsyon ustası Berkant Çakıcı, Amsterdam’da yaşayan bas klarnetçi Oğuz Büyükberber ve genç Yunan’lı kemancı Giannis Poulios’dan oluşan Ali Perret’s DU.DU grubunun albüm çalışmalarını sürdürmektedir.

Banka Hesap Bilgileri
Altınbaş Üniversitesi 
DENİZBANK / İstanbul Kurumsal
Iban: TR65 0013 4000 0096 8131 9000 05


Bilgi ve Kayıt için:          
0212 604 01 00 / 2525
sem@altinbas.edu.tr

Programa kayıt olmak için ücretin ödenmiş ve dekontun sem@altinbas.edu.tr adresine iletilmiş olması gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır. Faturalar katılımcıların belirttikleri e-mail adreslerine gönderilecektir.

Katılımcının ödemeyi gerçekleştirmesi ve eğitime kaydını yapması sonrasında muhtelif nedenlerle kaydını iptal ettirmek istemesi durumunda ilk 7 gün içerisinde eğitim ücretinin tamamı iade edilecektir. Eğitimde 3 iş günü kala eğitim ücretinin %50'si kesilerek ücret iadesi yapılacaktır. Daha sonra yapılacak kayıt iptallerinde ücret iadesi yapılmayacaktır. Katılımcı bu şartı peşinen kabul ettiğini gayrikabili rücu beyan ve taahhüt eder.


Pazartesi günleri 17:00 (Eğitim ücreti tek dönemi kapsamaktadır)

Eğitim Ücreti:

4.550,00 ₺

Eğitim Yeri:

Gayrettepe Yerleşke

Loading...