Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı oluşturulduktan sonra, 2012 yılında yayınlanan yönetmelikle birlikte "sosyoloji, sosyal hizmet, psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi" alanlarından mezun olanlar Aile Danışmanlığı eğitimini alarak devlet kurumlarında ve özel danışmanlık merkezlerinde çalışabilmekte, ayrıca kendi özel aile danışmanlık merkezlerini açabilmektedir. 

Aile danışmanlığında çocuklarla çalışırken, çocukların dikkat, zeka ve gelişim düzeylerini belirleyebilmek için "Objektif ve Projektif Psikolojik Testler" kullanılmaktadır.

Yine ailelerle çalışırken, ebeveyn-çocuk arasındaki bağlanma bozukluklarında ve çocuklardaki davranış bozukluklarında "Oyun Terapisi" yöntemleri kullanılmaktadır.

Bu eğitimler lisans derslerinde ve Aile Danışmanlığı eğitiminde detaylı aktarılmadığı ve uygulamalı işlenmediği için; Sürekli Eğitim Merkezimiz tarafından verilen bu sertifikalar, hem devlet kurumlarında (Aile Mahkemeleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, belediyeler, hastaneler vb.) hem de özel kurumlarda (Aile Danışmanlık Merkezleri, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri, anaokulu/kreşler vb.) çalışacak kişilerde aranmaktadır.

7 Ürünler
Per page :
Sort by :
   
Loading...