Programın Amacı

Eğitimin amacı, çocuk cinsel istismar mağdurlarının yüzde 20 ila 25'inin 5 yaşın altında olmasından dolayı bu eğitim ile özellikle bu yaş grubundaki çocukları korumayı (3-7 yaş) hedeflemektir. Beden güvenliği eğitimi; çocukları bilgi ve stratejileri ile güçlendirir, böylece bedenlerini güvende tutmaya yardımcı olacak bir rol oynar. Kendilerine yönelik uygunsuz cinsel davranışları nasıl tanıyacaklarını, yanıtlayacaklarını ve bildireceklerini öğretir.

Programın İçeriği

  • Beden Güvenliği Eğitim Programının Amacı ve Önemi
  • Çocuk İstismarı Nedir?
  • Çocuk İstismarı Türleri ve Sonuçları
  • Çocuğu Cinsel İstismardan Korumada Ebeveynlerin Rolü
  • Çocuklarda Cinsel İstismarı Kanıtlayan Faktörler
  • Çocuk Cinsel İstismarına Erken Müdahale
  • Çocuk Cinsel İstismarında Destek Alınabilecek Kurumlar
  • Cinsel İstismar Açısından Bir Vaka İncelemesi
  • Sonuç ve Değerlendirme

Katılımcı Profili

Psikiyatristler, psikiyatri hemşireleri, çocuk gelişim uzmanları, okulöncesi/anaokulu öğretmenleri, özel eğitim uzmanları, psikologlar, psikolojik danışmanlar, rehber öğretmenler, dil ve konuşma bozukluğu bölümü, odyoloji bölümü, sosyal hizmet uzmanları, aile danışmanları ve bu branşlarda eğitiminedevam eden lisans-lisansüstü üniversite öğrencileri.

Programın Süresi​
1 gün

Banka Hesap Bilgileri
Altınbaş Üniversitesi 
DENİZBANK / İstanbul Kurumsal
Iban: TR65 0013 4000 0096 8131 9000 05

Bilgi ve Kayıt için:          
0212 604 01 00 / 2525
sem@altinbas.edu.tr

Programa kayıt olmak için ücretin ödenmiş ve dekontun sem@altinbas.edu.tr adresine iletilmiş olması gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır. Faturalar katılımcıların belirttikleri e-mail adreslerine gönderilecektir.

Katılımcının ödemeyi gerçekleştirmesi ve eğitime kaydını yapması sonrasında muhtelif nedenlerle kaydını iptal ettirmek istemesi durumunda ilk 7 gün içerisinde eğitim ücretinin tamamı iade edilecektir. Eğitimde 3 iş günü kala eğitim ücretinin %50'si kesilerek ücret iadesi yapılacaktır. Daha sonra yapılacak kayıt iptallerinde ücret iadesi yapılmayacaktır. Katılımcı bu şartı peşinen kabul ettiğini gayrikabili rücu beyan ve taahhüt eder.


10:00 - 17:00

Eğitim Ücreti:

432,00 ₺

Eğitim Yeri:

Bakırköy Yerleşke

- +
Loading...