Programın Amacı
Modern Tıp sistemini tamamlayan tedavi sistemleri son zamanlarda tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli bir ilgi odağı haline gelmiştir. Altınbaş Üniversitesi Bakırköy Sağlık Yerleşkesi’nde  75 saat sürecek olan eğitim; Aromaterapi, Kişisel gelişim, Ayurveda, Nefes Terapi ve Mindfulness (Farkındalık) konularında uzman hocalarımızın derslerinden oluşmaktadır.

Aromaterapi; Yunanca ároma (Güzel, hoş koku), therapeía (tedavi) kelimelerinden oluşur ve kokularla tedavi anlamına gelir. Uçucu yağlar yaklaşık 6000 yıldır tedavide kullanılıyor. Antik çağlarda Çin, Hindistan, Mısır, Yunanistan gibi ülkelerde kozmetik amaçlı, ilaç olarak tedavide, hijyen amaçlı temizlikte, ruhani amaçlı törenlerde olmak üzere aromaterapi uygulamalarının değişik örnekleri görülmektedir.  Bu eğitim kapsamında kişiye özel aromaterapi formülasyonları ile ilgili teorik eğitim ile birlikte pratik uygulamalar da yapılacaktır.

Ayurveda; Sanskritçe ayus (hayat), veda (bilgi) kelimelerinden oluşur ve “Yaşam bilgisi” olarak tanımlanır. Doğal ve içsel dengesini koruyan bir beden için gerekli yaşam bilgileri Ayurveda sisteminde kişiye özel olarak değişir. Ayurveda ile ilgili bulunan en eski literatür Vedalar denilen Hindistan’ın tarihi belgeleridir.

Nefes terapi, diğer adıyla “Pranayama” Sanskritçe iki kelimenin birleşiminden oluşur. Prana; yaşam gücü ve yama; kontrol anlamlarına gelir. Pranayama da dolayısıyla yaşam gücünü genişletmek ve bu güç üzerinde kontrol sahibi olmak anlamına gelir. Bu amaçla yapılan çalışmalarda kullanılan araç nefestir.

Mindfulness (Farkındalık), Yaşadığın her anda zihninde, duygularında, nefesinde, bedeninde ve aynı zamanda etrafında gerçekleşenleri olabildiğince oldukları gibi fark etmek, yargılamadan ve tepki vermeden onlarla kalabilmektir.

Programın Detayları ve Süresi​​
75 Saat / Çarşamba-Perşembe 18.00-21.00

  • Anatomi: 3 saat
  • Histoloji: 3 saat
  • Fizyoloji: 3 saat
  • Patoloji: 3 saat
  • Kişiye özel Aromaterapi: 36 saat
  • İletişim teknikleri, Koku duyusunun hayatımızdaki önemi, İknanın gücü, Satış teknikleri: 12 saat
  • Ayurvedik Aromaterapi, Beden tipine göre uçucu yağlar ve Marma terapi, Nefes Terapi ve Mindfulness: 9 saat
  • Aromaterapötik majistral laboratuvarı: 6 saat

Kimler Katılabilir?
Sağlık profesyonelleri (Hekim, Diş Hekimi, Hemşire, Eczacı, Fizyoterapist, Diyetisyen ve bu bölümlerde okuyan öğrenciler)

Banka Hesap Bilgileri
Altınbaş Üniversitesi 
DENİZBANK / İstanbul Kurumsal
Iban: TR65 0013 4000 0096 8131 9000 05

Bilgi ve Kayıt için:          
0212 604 01 00 / 2525
sem@altinbas.edu.tr

Programa kayıt olmak için ücretin ödenmiş ve dekontun sem@altinbas.edu.tr adresine iletilmiş olması gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır. Faturalar katılımcıların belirttikleri e-mail adreslerine gönderilecektir.

Katılımcının ödemeyi gerçekleştirmesi ve eğitime kaydını yapması sonrasında muhtelif nedenlerle kaydını iptal ettirmek istemesi durumunda ilk 7 gün içerisinde eğitim ücretinin tamamı iade edilecektir. Eğitimde 3 iş günü kala eğitim ücretinin %50'si kesilerek ücret iadesi yapılacaktır. Daha sonra yapılacak kayıt iptallerinde ücret iadesi yapılmayacaktır. Katılımcı bu şartı peşinen kabul ettiğini gayrikabili rücu beyan ve taahhüt eder.

26 Şub

26 Şub 2020 - 21 May 2020
18.00 -21.00

Eğitim Ücreti:

2.280,00 ₺

Eğitim Yeri:

Bakırköy Yerleşke

Loading...