Gündelik yaşamda insan hayatını tehlikeye atan birçok kaza / olay ile karşılaşırız. “Doğru ve etkili müdahale” kaza / olay anında oldukça önemlidir. Kazazedenin yaşamsal fonksiyonlarının durduğu ya da durmak üzere olduğu kaza ya da yaralanmalarda, ilkyardımın hızlı ve etkin bir şekilde başlatılması hayati önem taşır.

İlkyardım: Herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren durumda, sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulamalardır.

Sağlık Bakanlığı tarafından  yayınlanan 29.07.2015 tarihli ve 29429 sayılı İlkyardım Yönetmeliğinin 19. Maddesine göre ;

İş sağlığı ve güvenliği kapsamında
a) Az tehlikeli işyerlerinde, her 20 çalışan için 1 ilkyardımcı,
b) Tehlikeli işyerlerinde, her 15 çalışana kadar 1 ilkyardımcı,
c) Çok tehlikeli işyerlerinde, her 10 çalışana kadar 1 ilkyardımcı,
bulundurması zorunludur.

İlkyardım eğitimli bireyler tarafından yapılmalıdır. Bu eğitimler Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş merkezlerde verilmektedir.

Eğitimler Üniversitemiz Bakırköy yerleşkesinde Sağlık Bakanlığınca Onaylı Eğitim Salonumuzda verilmektedir. Sınavlarda başarılı olan katılımcılara Bakanlıkça onaylı İlkyardımcı sertifikası verilir. 

Eğitimin süresi 16 saat olup katılımcıların, eğitim süresinin tamamına devam etmesi zorunludur. İlkyardımcı olacak kişilerin en az ilkokul mezunu olması gerekmektedir.

Eğitim İçeriği

1-GENEL İLKYARDIM BİLGİLERİ
2-HASTA / YARALININ VE OLAY YERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ
3-TEMEL YAŞAM DESTEĞİ
4-KANAMALARDA İLKYARDIM
5-YARALANMALARDA İLKYARDIM
6-YANIK, DONMA VE SICAK ÇARPMASINDA İLKYARDIM
7-KIRIK, ÇIKIK VE BURKULMALARDA İLKYARDIM
8-BİLİNÇ BOZUKLUKLARINDA İLKYARDIM
9-ZEHİRLENMELERDE İLKYARDIM
10-HAYVAN ISIRMALARINDA İLKYARDIM
11-GÖZ. KULAK VE BURUNA YABANCI CİSİM KAÇMASINDA İLKYARDIM
12-BOĞULMALARDA İLKYARDIM
13-HASTA/YARALI TAŞIMA TEKNİKLERİ

Banka Hesap Bilgileri
Altınbaş Üniversitesi 
DENİZBANK / İstanbul Kurumsal
Iban: TR65 0013 4000 0096 8131 9000 05

Bilgi ve Kayıt için:          
0212 604 01 00 / 2525
sem@altinbas.edu.tr

Programa kayıt olmak için ücretin ödenmiş ve dekontun sem@altinbas.edu.tr adresine iletilmiş olması gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır. Faturalar katılımcıların belirttikleri e-mail adreslerine gönderilecektir.

Katılımcının ödemeyi gerçekleştirmesi ve eğitime kaydını yapması sonrasında muhtelif nedenlerle kaydını iptal ettirmek istemesi durumunda ilk 7 gün içerisinde eğitim ücretinin tamamı iade edilecektir. Eğitimde 3 iş günü kala eğitim ücretinin %50'si kesilerek ücret iadesi yapılacaktır. Daha sonra yapılacak kayıt iptallerinde ücret iadesi yapılmayacaktır. Katılımcı bu şartı peşinen kabul ettiğini gayrikabili rücu beyan ve taahhüt eder.

09 Kas

9 Kas 2019 - 10 Kas 2019
09.00 - 18.00 / 350 TL + KDV

Eğitim Ücreti:

378,00 ₺

Eğitim Yeri:

Bakırköy Yerleşke

Loading...